Як швидше затвердіти мастику

Що зробити, щоб мастика швидше висохла?

Вентилятор Коли циркулює повітря навколо цукрової мастики, це може прискорити процес сушіння. Викладіть деталі з мастики на лист, який застелений силіконізованим пергаментом і поставте поряд з вентилятором. На те, щоб висохнути, потрібно кілька годин.

Як швидко застигає мастика?

Відповідь: у середньому бітумні мастики Пруф висихають не більше ніж за 24 години, праймери Пруф не більше ніж за 6-18 годин, мастики Економ висихають за 36 годин.

Чи можна розігрівати мастику в мікрохвильовій печі?

Не поспішайте викидати засохлу кондитерську мастику. Цукрову масу ще можна реанімувати та використовувати за призначенням. Для цього покладіть її в герметичний контейнер і помістіть у гарячу воду або розігрійте в мікрохвильовій печі..

Кондитерські онлайн-курси Поліни Філімонової
Як швидко висушити мастику для торта Скільки сохне мастика та фігурки з неї

Скільки часу застигає мастика. Поради щодо роботи з мастикою

Ви вперше зібралися прикрасити торт мастикою і звичайно ж у Вас одразу з'явилася маса питань?
Найголовніше, озброїться натхненням, фантазією та гарним настроєм! А про деякі тонкощі та секрети при роботі з мастикою ми розповімо Вам у цій статті.

Отже, ось кілька корисних порад:

Яку основу вибрати під мастику?
Завжди перед покриттям торта мастикою наносите правильну основу, вона допоможе вирівняти поверхню тортика і приховати всі недоліки. Це може бути: олійний крем, гарячий абрикосовий джем, ганаш, варене згущене молоко, марципанова маса.

Бережіть мастику від вологості , інакше вона може розтанути. Тому, не можна наносити мастику на вологу основу (збиті вершки, просочені коржі, сметанний крем тощо)

Як застигає мастика?
Мастика висихає при тривалому знаходженні на повітрі.

Як розгортати мастику?
Існує кілька варіантів:
1. Можна розкачувати мастику качалкою на рівній поверхні, щоб вона не прилипала, посипте поверхню крохмалем або цукровою пудрою.
2. Зручно розкачувати мастику між двох великих поліетиленових листів, змащених олією. Коли розкотите, можна просто зняти верхній лист і перенести мастику прямо на поліетилен на торт. Коли покриєте торт, можна відокремити другий аркуш.

3. Можна скористатися спеціальним килимком для мастики, що не прилипає.

Як покрити торт мастикою?
Для початку виміряйте діаметр торта і висоту бортиків, додайте невеликий запас (приблизно 5-10см) і розкачайте мастику до потрібних розмірів. При перекладанні на торт мастика розтягнеться під власною вагою і ляже рівно. Після цього візьміть спеціальний круглий ніж для мастики і обережно відріжте не потрібне, залишивши про запас приблизно півсантиметра. Потім обережно заправте краї пласта під торт. Якщо утворилися хвилі та нерівності на торті – вирівняйте їх за допомогою лопаточки.

Що робити, щоб пласт із мастики не порвався?
Якщо Ви покриваєте торт цукровою мастикою, не потрібно розкачувати її дуже тонко, приблизно 2-3 мм.
Це пов'язано з тим, що під час покриття торта тонко розкочений шар мастики може порватися, а також будуть видно всі шорсткості та недоліки основи торта.
Коли Ви переноситимете мастику на торт, вона додатково розтягнеться під власним тягарем.

Що робити, якщо пласт мастики, яким покривали торт, все ж таки порвався?
Не переживайте, це можна виправити! Можна підправити дефект, а шви та латки легко можна прибрати за допомогою широкої кисті, змоченої водою, розгладжуючи пензлем до рівної поверхні. Якщо під покриттям утворилися бульбашки повітря, можна просто проколоти це місце голкою та розгладити.

Як прибрати сліди крохмалю чи цукрової пудри з виробу? Просто пройтися злегка вологим, широким пензликом і змахнути залишки крохмалю.

Як надати блиску цукровій мастиці?
Після того, як ви перестали прикрашати торт, покрийте мастику розчином меду з горілкою у співвідношенні 1:1. Робити це зручно силіконовим пензликом. Горілка випарується, не залишивши запаху, залишиться лише приємний блиск.

Як пофарбувати мастику?
Для досягнення бажаного кольору найкраще підходять спеціальні харчові барвники. Їх можна додавати безпосередньо в мастику, або наносити пензликом на поверхню продукту. Можна використовувати натуральні барвники: для зеленого кольору – сік шпинату, для червоного – сік буряка, для помаранчевого – морквяний сік.

Як пофарбувати цукрову мастику у чорний колір?
Змішати барвники наступних кольорів: червоний, синій та жовтий. Співвідношення залежить від відтінку, який ви бажаєте отримати:
Для нейтрального чорного: 1 частина червоного: 2 частини синього: 1 частина жовтого
Для чорного із зеленим відтінком: 1 частина червоного: 1 частина синього: 2 частини жовтого
Для чорного з фіолетовим відтінком: 1 частина червоного: 1 частина синього: трохи жовтого
Для чорного із червоним відтінком: 2 частини червоного: 1 частина синього: 1 частина жовтого.

Як зліпити фігурки з мастики?
Якщо Ви хочете з'єднати різні частини фігурок або прикріпити готові прикраси на покриття з мастики, необхідно лише трохи змочити водою місце з'єднання.Також для склеювання різних частин фігурок з мастики можна використовувати білок або білок з невеликим додаванням цукрової пудри.
Для виготовлення кольорових фігурок необов'язково використовувати мастики різних кольорів: можна зліпити фігурки із простої білої мастики, висушити їх, а потім розфарбувати вже готові фігурки зверху харчовими барвниками.
Великі фігурки намагайтеся робити заздалегідь, щоб добре висохли.
Об'ємні фігури, наприклад, квіти, прикріплюйте до торта не задовго до подачі. Інакше, якщо їх прикріпити та прибрати торт у холодильник, вони можуть увібрати вологу з навколишнього середовища та потрапити.

Успіхів Вам та творчих успіхів!

Отже, сьогодні ми поговоримо про МАСТИКУ, а точніше про ті інструменти, які необхідні кондитеру-початківцю в цій галузі. У порівнянні з "кремовими" інструментами їх набагато більше, тому що ліплення відкриває великі можливості. Але почнемо ми з основи! 🙂

При виборі набору інструментів для себе зверніть увагу, що вони бувають різного розміру. Мініатюрні інструменти існують для того, щоб моделювати дрібні інструменти, наприклад, мордочки тварин.

5) Мати для моделювання . Завдяки своїй м'якості дозволяють моделювати рельєфні елементи з мастики: квіти та листя, мережива тощо.


6) Вирубування . Цей інструмент дозволяє вам легко вирізати з мастики певні фігури: листя і квіти, зображення тварин і предметів, геометричних фігур і т.д.


7) Скалка . Ну, тут, напевно, не треба нічого пояснювати. Якщо качалка невелика, то ви зможете розкочувати їй невеликі шматочки мастики. Це дуже зручно. Також пам'ятайте, що спеціалізовані качалки для мастики завжди зроблені з акрилу – абсолютно гладкого та безшовного матеріалу.

8) Столик, що обертається. Він буде корисним для тих, хто працює з мастикою, оскільки значно спрощує процес обтяжки та вирівнювання.

Це наша основа. Те, що значно полегшує нашу роботу.

Тепер поговоримо про різні додаткові пристрої.

9) Вирубки можна доповнити вайнерами . Це силіконові пристрої, що дозволяють створити природний відбиток на мастиці. Тобто. ви можете вирізати форму і надати їй натуральний вигляд (це відноситься в основному до квітів та листя).

10) Килимок для розкочування мастики . Заощаджує час, не потрібно користуватися лінійками, метрами, тому що він уже з розміткою.

11) Молди . Ліплення вручну? Що це? Об'ємна фігурка за пару хвилин! Тож можна описати функцію молда. Вони бувають пластмасові та силіконові. В основному кондитерські молди із силікону, тому що їхня еластичність дозволяє видавлювати фігурки з форми. З молдов виходять не лише фігурки, але й об'ємні елементи орнаменту, різні квіти, так що, якщо ви коли-небудь поставите на потік торти з немовлятами, пам'ятайте, що не потрібно ліпити кожного окремо;)

Поради для початківців по роботі з цукровою мастикою.

ПОРАДИ З РОБОТИ З МАСТИКОЮ

Чому іноді через покриття з цукрової мастики починає просвічувати основу?

Будь-які варіанти цукрової мастики, яку використовують для покриття торта, є дуже чутливими до вологості, тому необхідно берегти торт, покритий цукровою мастикою від вологості.
По-перше, необхідно як основу використовувати сухі бісквіти, масляні торти або покупні бісквіти.
По-друге, не варто занадто старатися, просочуючи торт цукровим сиропом чи лікером.
По-третє, торт, покритий цукровою мастикою, повинен зберігатися у щільно закритих герметичних коробках або поліетиленових пакетах.

Скільки часу може зберігатись торт, покритий цукровою мастикою?

Якщо торт вологий, тоді потрібно більше часу, щоб торт засох.
Якщо торт дуже сухий, тоді є небезпека, що через два дні мастика, якою покритий торт, покоробиться.
Також необхідно мати на увазі, що в сухому та жаркому кліматі термін зберігання торта, покритого мастикою менше, ніж у прохолодному та вологому кліматі.

Чому рветься цукрова мастика?

При розкочуванні цукрової мастики варто враховувати, що її товщина має бути дуже тонкою. Достатньо розкотити мастику до товщини 2-3 мм.
Крім того, що під час покриття торта тонко розкочена мастика може порватися, під тонко розкатаною мастикою видно всі нерівності основи торта.

На якій підставі розгортати цукрову мастику?

Існує кілька варіантів розкочування мастики.
1) цукрову мастику можна розкачувати на столі, посипаному цукровою пудрою чи крохмалем
2) цукрову мастику зручно розкачувати між двома великими листами поліетилену, які змащені олією.

Перевага другого способу в тому, що покриття торта не обов'язково відокремлювати мастику від поліетилену. Після того, як мастика розкотена до товщини 2-3 мм, достатньо зняти верхній лист і перенести мастику на поліетилен на торт і лише тоді, коли мастика вже покриває торт, відокремити поліетилен від мастики.

У мене при цьому методі не вийшла гладка поверхня мастики, тому що я використовувала тонкий поліетилен, який при розкочуванні з'їжджав та утворював складочки. Але мені сподобалася «структурована» поверхня мастики, тому я не стала брати поліетилен товстіший.

Думаю, поліетилен, який використовується для парників, дозволить отримати гладку поверхню, тому що він досить щільний, щоб не утворювати складок при розкочуванні через нього мастики.

Як зробити, щоб цукрова мастика на торті блищала.

Щоб цукрова мастика на торті блищала, після того, як ви перестали прикрашати торт, покрийте мастику розчином меду у горілці у співвідношенні 1:1.
Для цього візьміть м'який пензлик і, змочуючи його в розчині, нанесіть на ваш витвір медово-горілчаний розчин. Через кілька хвилин горілка випарується, і ваш тортик стане блискучим.

Як зберігати мастику та скільки?

Будь-яку цукрову мастику можна зберігати кілька днів, до тижня, у закритих поліетиленових пакетах або пластмасових контейнерах.

Псуватися в цукровій мастиці нема чого, важливо просто захистити мастику від повітря, щоб вона не засихала і від вологи, щоб мастика не розмокала.

Декілька порад при роботі з мастикою з "Маршмеллоу"

1. При купівлі цукерок їхня назва не обов'язково має бути "Marshmallows". Достатньо, щоб у назві було поєднання "..mallows.." або "..mallow..".
Наприклад, "Chamallows", "Frutmallows", "Mallow-Mix", "Mini Mallows", "Banana Mallows" і т.п.
У Росії маршмеллоу випускає компанія Нестле – "Бон Парі, тутті-фрутті суфле" та "Бон Парі, суфле".
2. Цукрова пудра для мастики має бути дуже дрібного помелу. Якщо в ній трапляться кристали цукру, то при розкочуванні пласт рватиметься.
Залежно від сорту цукерок цукрової пудри може знадобитися набагато більше, ніж зазначено в рецепті, тому їй потрібно запастись заздалегідь у великих обсягах.
Якщо при замісі мастика довго залишається липкою, потрібно втручати і втручати пудру, поки не вийде необхідна суміш.
3.Покриття з мастики НІ В ЯКОМУ РАЗІ не можна наносити на вологу основу – на просочені коржі, на сметанний крем і т. п. Мастика від попадання вологи швидко розчиняється.
Тому між мастикою та тортом має бути "буферний шар". Це може бути марципан або тонкий шар олійного крему.
Якщо використовується масляний крем, перед нанесенням мастики необхідно, щоб торт постояв у холодильнику до затвердіння крему.
4. Для склеювання різних частин фігурок з мастики або приклеювання прикрас на покриття з мастики, місце склеювання потрібно злегка зволожити водою.
5. При тривалому знаходженні на повітрі мастика висихає.
Деякі фігурки, наприклад, квіти, чашки-ложки-тарілки, столи-стільці, краще робити заздалегідь і дати їм добре висохнути.
6. Фігурки з маршмеллоу можна розфарбовувати зверху харчовими барвниками.
7. Якщо мастика охолола і почала погано розкочуватися, то її можна трохи підігріти в мікрохвильовій печі або гарячій духовці і вона знову стане пластичною.
8. Зберігати недовикористану мастику можна в холодильнику (1-2 тижні) або в морозильнику (1-2 місяці), попередньо загорнувши її в п/е плівку.
9. Готові висушені фігурки з мастики потрібно зберігати у щільно закритій коробці у сухому місці. Зберігаються такі фігурки кілька місяців.
Маршмеллоу часто помилково називають зефіром. Але це не зефір, хоч і схожий на нього, але готується без яєць. Маршмеллоу – зефіроподібні цукерки, що складаються з цукру або кукурудзяного сиропу, харчового крохмалю, пом'якшеної води, желатину, декстрози та ароматизаторів, збитих до стану губки.

За смаком Маршмеллоу нагадує пастилу або зефір, але більш повітряне та тягуче.

Це суфле, яке спочатку готували з алтею.Сама назва "marsh mallow" перекладається як "мальва болотна", тобто алтей. З кореня алтею отримували клейку білу желеподібну масу. Згодом алтей замінили желатином та крохмалем. Сучасні «повітряні» маршмеллоу вперше з'явилися у США у 1950-х роках. Їх почала випускати фірма Kraft. Нове покоління американців вже й не знає справжнього смаку цукерок із «болотної мальви», залишилася лише назва.
Дрібні шматочки маршмеллоу додають до салатів, десертів, морозива, прикрашають ними торти та тістечка. Американські діти люблять класти шматочки Маршмеллоу у чашку з гарячим какао. Також це традиційні ласощі на пікніках. Шматок маршмеллоу наколюють на довгий лозину і злегка засмажують над відкритим вогнем.

З маршмеллоу також роблять мастику для прикрашання тортів та тістечок.
Склад:

Маршмеллоу – 90-100г (одна пачка зефірних цукерок)
лимонний сік чи вода – ~1 ст. ложка
цукрова пудра – ~1-1,5 склянки

Для цього в 100 г маршмеллоу додають столову ложку лимонного соку або води і нагрівають у мікрохвильовій печі 10-20 секунд або на водяній бані, поки маршмеллоу злегка не підтануть і не збільшаться в об'ємі.
Потім поступово вводять цукрову пудру, що просіює, і розмішують масу лопаткою до загусання.
Потім викладають суміш на посипаний цукровою пудрою стіл і розминають руками до утворення схожої на пластилін маси, яка не липне до рук.
Мастику загортають у харчову плівку і кладуть у холодильник на півгодини. Готову мастику розкочують качалкою і вирізають або ліплять фігурки для прикраси десертів.

Якщо пласт мастики, яким покривали торт, порвався

А всі ці шви, латки легко можна прибрати за допомогою широкої кисті, яку вмочуєш у воду і "штукатуриш" до ідеальної поверхні, вигладжуючи мастику і зашпаровуючи шви і недоліки. А там, де трапляється бульбашка повітря під мастикою, можна просто проколоти голочкою і рукою загладити це місце.

який крем краще використовувати під покриття

Торт краще вирівнювати:
– олійним кремом
– вареним згущеним молоком
– ганашем
– марципановою масою

У перших трьох випадках торт треба забрати на холод, щоб його поверхня застигла.

на якому етапі мастику додають масло?
я додавала олію, коли відправляла мастику в мікрохвильову піч.

як замішувати мастику з маршмеллоу:

Мастика має стати однорідною, щільною, не пористою, не липкою, пластичною. Якщо під час роботи мастика стає занадто пружною і жорсткою, її треба трохи нагріти в мікро, пом'яти руками або, якщо перегрілася, ще в пудрі помісити і працювати далі. Якщо мастика почала кришитися, можна додати трохи води чи лім. соку та замісити ще раз.

Трохи про сам заміс. Багато читала порад, як робити мастику із маршмаллоу. Я категорично проти повного розтоплення блешень і розмішування їх до однорідної маси. Я їх нагріваю, чекаю коли набрякнуть і одразу висипаю в сах. пудру та замішую. Якщо їх перегріти, мастика буде крупинками та кришиться. І ще один момент, коли блешні сильно нагріті (розтоплені фактично) при додаванні сах. пудри вона (пудра) починає збиратися грудками оч. щільними і ці грудки потім заважають у роботі.

як покрити рівно торт мастикою

Складок на боках не буде, якщо розкотити мастику з великим запасом і коли почнеш покривати, мастика під своєю вагою добре розтягнеться і ляже рівно.Тільки крем для вирівнювання під мастикою має бути оч. добре застиглим, щоб під час покриття не з'явилися вм'ятини.
я коли покриваю мастикою торт, у мене в запасі по всьому колу мінімум см 10-15. Ось тоді в неї вага є, і вона може відтягнутися. Розгладжую спочатку на столі весь цей запас, щоб ліг без складок, а потім уже й боки торта легко вигладжуються. А потім просто ножем для піци рівно все відрізаю по колу, залишаючи про запас 0,5 см (а то мастика може піднятися).

Мастика – це дуже смачна та красива прикраса. Більшість кондитерських магазинів заповнені кулінарними шедеврами, побачивши які важко повірити, що таке диво можна створити своїми руками. Однак оригінальний і яскравий тортик досить просто зробити самостійно.

Технологія приготування

Для мастики потрібна цукрова пудра і вода, а також лимонний сік і желатин. Деякі майстри у своїх рецептах використовують олію та гліцерин, це робиться для того, щоб маса довше залишалася придатною для роботи і не сохла. Підготовлену суміш необхідно вимішувати щонайменше 15 хвилин.

Виконувати заміс рекомендується на столі, який попередньо посипається цукровою пудрою або крохмалем. Це робиться, щоб запобігти прилипання маси до поверхні та рук. Мастика домашня чудово забарвлюється за допомогою соку моркви, буряка або шпинату. Також чудово підійдуть пігменти, які продаються у магазинах. Щоб маса не висохла до початку роботи, її необхідно запакувати в харчову плівку.

Мастика з маршмеллоу

Для приготування знадобиться 100 г маршмеллоу, 1ст. л. вершкового масла|мастила|, 350 грам цукрової пудри і різноманітні барвники.Перші два інгредієнти з'єднуються в одній ємності, потім розігріваються на водяній бані в мікрохвильовій печі до збільшення в обсязі зефіру. Далі в цю масу додається цукрова пудра, і суміш вимішується, поки не нагадуватиме за складом пластилін. Якщо потрібно зліпити кольорові елементи, до складу додаються потрібні барвники.

Шоколадна мастика

Для приготування потрібно мати 100 г темного шоколаду, 100 г маршмеллоу, 1 ст. л. олії вершкового, 35 грам 30% вершків і 350 грам цукрової пудри.

Шоколад ламається на шматочки і вирушає в заздалегідь розігріті вершки. Потім потрібно зачекати на повне розчинення продуктів. Далі з'єднуються разом масло та маршмеллоу, і, як у першому рецепті, маса розігрівається до збільшення зефіру на водяній бані. Потім усі інгредієнти збираємо в одній ємності. Після цього втручаємо цукрову пудру і доводимо склад до стану пластиліну.

Як розкотити?

Існує кілька варіантів, як працювати з мастикою, щоб вона вийшла гладкою та красиво покрила виріб.

1. Для цього можна використовувати качалку, і нею розкачувати масу на рівній поверхні із попередньо насипаним крохмалем або цукровою пудрою.
2. Ще одним зручним способом є застосування двох поліетиленових листів. Перед початком роботи їх змащують олією, і між ними укладається маса. Після розкочування та надання потрібної форми верхній шар знімається, а покриття переноситься на виріб прямо на другому аркуші. Після обтяжки все зайве забирається.
3. Також існує спеціальний силіконовий килимок, до якого не прилипають інгредієнти.

Як мастикою покрити торт?

1. Відрізається необхідну кількість маси і добре розминається.
2.За допомогою лінійки вимірюється верхівка торта та його бічні сторони. Далі на столі, що посипається пудрою або крохмалем, розкочується пласт трохи більше, ніж виміри, завтовшки 3,5 мм.
3. Спеціальними лопатками вирівнюється поверхня, і пензликом забираються надлишки пудри.
4. Потім торт покривається мастикою, для цього вона піднімається зі столу за допомогою качалки, на яку її попередньо накрутили, а потім викладається на виріб.
5. Використовуючи спеціальний інструмент або долоні, розгладжують верхівку торта, починаючи від центру та рухаючись до країв.
6. Далі стає вже зрозуміліше, як працювати з мастикою, тому таку ж процедуру виконують і з бічними частинами. При цьому масу потрібно трохи витягувати при нанесенні. Розгладжувати обтяжку потрібно дуже обережно, щоб не з'явилися складки.
7. Надлишки покриття обережно обрізаються гострим ножем або підвертаються під основу.
8. Якщо на торт потрібно нанести малюнок або тиснення, то це робиться відразу, поки маса не застигла.

Виготовлення фігурок

Після того як стало зрозуміло, як мастикою покрити торт, можна розпочати виготовлення різноманітних прикрас.

Оскільки маса структурою нагадує пластилін, то за активної фантазії виліплюються необхідні фрагменти. Для з'єднання деталей змочують їх невеликою кількістю води і скріплюють. Щоб додати колір, необов'язково використовувати кольорову масу, зліпити фігурки можна і з білої мастики, а потім просто розфарбувати. Великі прикраси краще зробити заздалегідь, щоб добре встигли висохнути. Такі деталі, як квіти, викладаються безпосередньо перед подачею, а ось зрозуміти технологію кріплення фігурок допоможе майстер-клас.Торти з такими прикрасами не повинні стояти довго в холодильнику, інакше вони можуть увібрати багато вологи і просто опасти.

Мастика навіть простий торт перетворить на кондитерський шедевр. З неї можна створити будь-яку прикрасу. Основи роботи з мастикою може освоїти кожен – це нескладно. Зі статті ви дізнаєтеся, як просто зробити мастику своїми руками, як покрити нею торт, і в чому різниця між видами мастики.

Покриття торта мастикою або створення прикрас з неї це простий спосіб перетворити звичайну випічку на кондитерський шедевр. Мастику можна купити чи зробити самостійно. Здобути базові навички в мистецтві роботи з мастичною масою можна, користуючись майстер-класами з фото та відео.

Готова цукрова мастика завжди є в наявності в інтернет-магазині Супермаркет для кондитера у цьому розділі. Ви можете купити онлайн-продукцію виробництва Англії, Нідерландів, Туреччини та інших країн. Є у продажу як «базова» біла мастика, так і кольорова. Ціна упаковки кольорової мастики – близько 240 руб.

Така мастика для професіоналів і кондитерів-початківців має всі необхідні властивості:

  • однорідна;
  • добре тягнеться, не кришиться;
  • з нейтральним солодким смаком чи з різними смаками.

До того ж можна одразу придбати саме той сорт мастики, який найкраще підходить для ваших цілей. Виділяють три категорії:

Якщо ж ви хочете спробувати зробити пластичну масу своїми руками, це теж можливо.

Мастика в домашніх умовах

Для початку визначте, для яких цілей потрібно зробити мастику. Для покриття тортів підійде молочна (на основі сухого або згущеного молока), шоколадна та мастика з маршмеллоу. Для створення фігурок – шоколадна, цукрова та з маршмеллоу.

Мастика в домашніх умовах з маршмеллоу – це найпопулярніший і найпростіший рецепт. Якщо крок за кроком виконувати всі пункти, то у вас вийде практично універсальна маса.

Усього необхідно чотири компоненти — маршмеллоу (100 гр.), цукрова пудра (250 гр.), трохи лимонної кислоти та води.

  • Покладіть зефір у миску, додайте розведену в столовій ложці води щіпку лимонної кислоти.
  • Поставте миску в мікрохвильову піч на максимальну потужність. Зефір повинен добре підтанути.
  • У масу починайте втручати цукрову пудру. Працюйте як із тестом – мастика має стати гладкою та еластичною.
  • Готову грудку обваляйте в цукровій пудрі, загорніть у плівку і поставте на півгодини в холодильник. Після цього можна розпочинати процес прикраси торта!

Ця смачна та проста мастика для торта легко піддається фарбуванню за допомогою харчових барвників. Є два способи надати масі кольору:

  • додати барвник при вимішуванні – так вийдуть ніжні відтінки;
  • пофарбувати вже готовий торт чи фігурку. Колір буде яскравішим, можна комбінувати тони і фарбувати складні прикраси. Але обов'язково дайте поверхні висохнути!

Ще один вид мастики, призначений для ліплення прикрас та фігурок – желатинова. Вона біла, швидко застигає. З неї добре ліпити дерева, містки. Знадобиться:

  • 0,5 ч.л. желатину (2 грами),
  • 2 ч. л. води (10 мл)
  • 100 гр. цукрової пудри
  • пара крапель лимонного соку.

Потрібно дати желатину розбухнути у воді, потім розтопити на водяній бані. Після розчинення потроху додавати пудру, вимішуючи як тісто. Слідкуйте, щоб маса не стала занадто густою – якщо вона почала тріскати, додайте лимонний сік.

Робота з мастикою

Робота з мастикою – не такий складний процес, як може здатися.Потрібно лише враховувати кілька важливих правил.

  • Якщо ви робите мастику власноруч, використовуйте якісну цукрову пудру. Вона має бути без крупинок — через кристали цукру пласт мастики рватиметься.
  • Щоб приклеїти прикрасу з мастики на торт, зволожте необхідну частину поверхні. Частини фігурок, що збираються, можна склеїти яєчним білком.
  • Великі фігурки потрібно робити заздалегідь і дати їм висохнути.
  • Складні та об'ємні квіти після висихання треба зберігати у холодильнику, а приклеювати – незадовго до подачі торта на стіл. Інакше вони вбиратимуть вологу з повітря і можуть втратити форму.
  • Щоб поверхня блищала, змастіть горілкою торт за 10-20 хвилин до подачі. Спирт швидко вивітриться, а торт буде блискучим.
  • Для фарбування найкраще підходять сухі та гелеві барвники.
  • Легко пофарбувати мастику на етапі вимішування можна, якщо скачати її в кулю та зробити поглиблення у центрі. Барвник наноситься зубочисткою. Потім вимісити.

Не беріться одразу за складні форми та фігурки: обтягніть круглий торт, зробіть прості квіти або вирізані за допомогою форм прикраси.

Нюанси роботи з мастикою для тортів

Якщо ви хочете обтягнути торт мастикою, необхідно попередньо підготувати поверхню виробу. Підійдуть під мастику шоколадний ганаш, олійний чи карамельний крем, марципан. Такий «прошар» допоможе мастиці зберегти форму: він «пливе» від вологи, тому на коржі з просоченням або сметанний крем наносити її не можна.

Іноді радять покрити верхній корж та бортики абрикосовим джемом. Але в цьому випадку мастична обгортка торта розбухне від вологи.

Ще кілька порад:

  • Попередньо вирівняйте поверхню: нанесіть крем, розрівняйте його лопаткою, дайте застигнути в холодильнику, а потім перевірте, щоб шар був рівним. Мастика не приховає нерівностей.
  • Готовий торт краще не зберігати довго у холодильнику. Якщо ви витягли виріб, а воно покрилося мікрокрапельками води – не прайте її, дайте випаруватися самій. Інакше на мастиці залишаться плями.
  • Не варто розкачувати масу надто тонко. Ідеальна товщина – 3-4 мм. Стіл чи дошку потрібно посипати пудрою чи крохмалем. Добре підійде і силіконовий килимок.

Робота з мастикою для тортів відбувається легше, якщо використовувати кілька корисних інструментів. До них входять:

  • ідеально гладка качалка;
  • вирівнююча праска;
  • обертова підставка;
  • ролер для обрізки країв.

Все це можна купити у розділі «для мастики та марципану» на сайті інтернет-магазину Супермаркет для кондитерів .

Прикраса торта мастикою.

Щоб зробити торт з мастикою – простий чи складний, не потрібно поспішати. Тоді навіть кондитер-початківець зможе зробити свій маленький шедевр. Алгоритм простої обтяжки торта виглядає так:

  • розкотіть коло з мастики. Діаметр кола повинен бути приблизно рівний двом висотам торта плюс його діаметру. Додайте до цього пару сантиметрів "на обрізку";
  • накрутіть масу на качалку та перенесіть на торт;
  • розгладьте верх праскою, намагаючись не розтягувати масу. Потім загладьте кути;
  • обережно загладьте боки, забираючи складки. Пройдіться праскою по поверхні;
  • обріжте ролером надлишки.

У середньому, на торт діаметром 15 см і висотою 10, потрібно півкіло мастики. А для великих діаметром 35 см — два кілограми.

Якщо ви не розрахували і на поверхні залишилися бульбашки, то позбутися їх можна, піднявши край пласта і знову уклавши його. Якщо ви вирівняли верх і перейшли до боків – не потрібно повертатися до нього і загладжувати далі, тому що мастика розтягнеться.

Прикрасу торта мастикою можна здійснювати, використовуючи заготовлені круги по діаметру торта і стрічки контрастного кольору для бортиків.

Фактурну поверхню легко створити за допомогою щипців. Кондитерськими щипцями, як пінцетом, захоплюється шматочок мастики і защипується. Цим пристосуванням можна робити геометричні орнаменти, листочки, серця.

Ідеї ​​прикраси тортів із мастики

Мастичними прикрасами можна прикрашати торти будь-яких розмірів. Елементи з цієї маси добре поєднуються з цукровими бусинками або перлинами, посипанням та іншим кондитерським декором.

Елегантний та простий варіант – покрити торт подовженими трикутниками з перламутрової мастики. Елементи потрібно нашарувати один на одного, щоб вийшов ефект складання на тканині. У центр можна помістити кілька великих цукрових намистин.

Дуже ефектна прикраса тортів з мастики – використання вирізаних форм для печива фігурок. На контрастному тлі добре виглядають сніжинки, серця, листя.

Ніжний і дуже романтичний декор – різнокольорові спіднички з мастики на бортиках торта. Потрібно вирізати стрічки, акуратно зробити «складання» за допомогою дерев'яної спиці або палички і приклеїти на торт. Для більш надійного кріплення можна застосовувати голочки або шпильки – коли прикраса висохне, їх легко видалити. Додатково можна вирізати мастичні бантики.

З мастики різних кольорів можна робити мармуровий декор або під зебру: контрастні стрічки тонкі стрічки треба розташувати на мастичному колі, а потім – розкотити до однорідності.




Секрети торта з мастики для початківців

Найкращі коржі для торта з мастичним покриттям — бісквітні, але є рецепти, що дозволяють використовувати пісочні і навіть суфле. Однак якщо ви хочете зробити торт із суфле, зверху та знизу повинні бути бісквітні шари. Інакше мастика потече, торт втратить форму.

Базовий варіант для бісквіту – тісто з яєць, цукру, борошна та вершкового масла. Пропорції варіюються залежно від рецепту. Прошарований вибраним кремом торт потрібно прибрати в холодильник для просочення. Можна навіть придавити його зверху пресом — щоб він набув форми.

Потім потрібно обрізати боки, щоб легше було обтягувати мастикою. Якщо торт складений із кількох частин — потрібно зробити бажану форму. Для опуклих елементів можна зробити суміш із бісквітних крихт і крему під мастику. Нею ж легко замаскувати нерівності.

Простий рецепт крему – з вершкового масла та згущеного молока. Пачку олії збийте міксером до отримання білої маси і додайте півбанку згущеного молока. Ще раз збийте. Кремом обмажте торт і заберіть його в холодильник. Потім нагрітою сухою лопаткою згладьте нерівності.

Можна приступати до обтягування торта мастикою!

На торт з мастики для початківців можна нанести будь-який малюнок чи напис за допомогою трафарету та особливого барвника чи харчових фломастерів.

Прості квіточки робляться за допомогою стаканчиків та інших ємностей різного діаметру: вирізаються кола, а потім збирається квітка.

Простий торт із мастики, базовий рецепт

Якщо ви хочете зробити торт швидко, то найлегший варіант використовувати готові коржі. Далі потрібно «зібрати» виріб:

«Внутрішній» крем, яким прошаровуються коржі, можна взяти практично будь-який на свій смак, наприклад вершковий, заварний, масляний.

  • Щоб торт був смачнішим, шари можна додатково прокласти сухофруктами, свіжими фруктами, які не розмокають, або чергувати крем та кислий джем;
  • Верхній шар покривається олійним кремом.
  • Ще простіший варіант — використовувати готову шоколадну пасту. Її потрібно трохи нагріти, щоб вона краще намазувалася, а потім — остудити торт у холодильнику.
  • Обтягувати мастикою готовий торт потрібно як завжди. Якщо зайва маса нерізно обрізалася, нижній край торта можна декорувати бортиками або вирізаними ажурними стрічками.

Це найпростіший торт з мастики, базовий рецепт – ви можете приготувати його навіть разом із дітьми, яким сподобається ліпити з податливої ​​маси, як із пластиліну.

У Супермаркет для кондитера можна придбати фломастери для малювання по мастиці, інвентар для створення квітів та фігурок, готові солодкі квіти та багато іншого. Ви зможете зробити свій маленький кондитерський шедевр лише за кілька годин.

Related Post

Якого кольору має бути букет нареченої?Якого кольору має бути букет нареченої?

Кольорова гама букета та її значення Класика серед тонів білий та бежевий, які символізують чистоту та вірність молодят. У таких випадках стане в нагоді наступний список, де зазначено, які квіти

Який тип фігури вважається ідеальним?Який тип фігури вважається ідеальним?

Вважають, що ідеальна по фігурі жінка повністю відповідає параметрам 90-60-90. Тому сучасні дівчата ставлять однією з основних цілей досягнення ідеальної форми, вдаючись до спортивних навантажень та суворих дієт. Яка риса